Spotkanie na temat rynku mleka w Europie
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 marca 2017 09:39

Sekretarz stanu Jacek Bogucki spotkał się 27 lutego br. z przedstawicielami Europejskiej Rady Mleczarskiej oraz Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Głównym tematem spotkania było omówienie aktualnej sytuacji na rynku mleczarskim. Wiceminister podkreślił, że sprawy rolnictwa są traktowane w Polsce priorytetowo i są omawiane nie tylko na poziomie resortowym, lecz także rządowym. Zaznaczył, że polski minister rolnictwa bardzo poważnie traktuje wyzwania, z jakimi mierzy się branża mleczarska.

Więcej…
 
„Grupa producencka potencjałem na grupę operacyjną”
Wpisany przez Administrator   

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli w ramach realizacji Planu Operacyjnego KSOW na lata 2016-2017 w zakresie SIR organizuje 3 konferencje „Grupa producencka potencjałem na grupę operacyjną”.

Celem realizacji operacji jest promowanie profesjonalnej współpracy i realizacji przez rolników wspólnych inwestycji poprzez tworzenie się grup operacyjnych na bazie funkcjonujących grup producenckich, tworzenie wspólnych struktur handlowych czy powiązań organizacyjnych lub innych form współpracy, promocja wspólnego wdrażania innowacyjnych rozwiązań poprzez tworzenie się grup operacyjnych realizujących projekty w ramach działania „Współpraca” bądź partnerstw na rzecz innowacji. Realizacja operacji ułatwi nawiązanie kontaktów, pokaże zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w praktyce, wskaże możliwe kierunki rozwoju gospodarstw, będzie okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń.

Więcej…
 
Kontynuacja szkoleń dla „młodych rolników”
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 13 marca 2017 08:43

W dniu 9 marca 2017 r. Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli kontynuował cykl szkoleń organizowanych dla młodych rolników, którzy zadeklarowali w Planie Rozwoju Gospodarstwa dla Poddziałania 6.1. „Premie dla młodych rolników” uczestnictwo w szkoleniach podnoszących ich kwalifikacje zawodowe.

Dyrektor LODR Sławomir Plis otwierając poszczególne szkolenia stwierdził, że tak liczna frekwencja młodych rolników świadczy o pozytywnych zmianach w rolnictwie, potwierdza, że rolnicy już od początku swojej działalności zawodowej współpracują z naszym ośrodkiem, są też otwarci na poszerzanie swojej wiedzy.

Więcej…
 
Warsztaty naukowe w LODR Końskowola - „Znaczenie postępu technologicznego w produkcji roślinnej”
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 13 marca 2017 08:37

W dniu 6 marca 2017 roku w Centrum Innowacyjno-Szkoleniowym LODR w Końskowoli odbyły się warsztaty naukowe pt. „Znaczenie Postępu technologicznego w produkcji roślinnej”, których organizatorem był Instytut Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach Państwowy Instytut Badawczy oraz Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego – Zespół Produkcji Roślinnej Działu Technologii Produkcji Rolnej i Doświadczalnictwa. Warsztaty zrealizowane zostały w ramach zadania 2.3 Programu Wieloletniego IUNG-PIB „Ocena i wspieranie procesów wdrażania integrowanej produkcji i postępu technologicznego w produkcji roślinnej (zboża, rośliny pastewne, rośliny energetyczne)” i skierowane były dla rolników z woj. lubelskiego oraz doradców LODR.

Więcej…
 
„Nowe odmiany ziemniaka 2017”
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 13 marca 2017 08:23
W dniu 24 stycznia 2017 roku w siedzibie COBORU w Słupi Wielkiej odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji ds. Rejestracji Odmian Ziemniaka w kadencji 2017-2020. Krajowy Rejestr wzbogacił się o zaledwie dwie nowe odmiany ziemniaka. W pozostałych latach przybywało po 8 - 9, a nawet kilkanaście odmian. Krajowy Rejestr obecnie liczy sobie ponad 100 odmian ziemniaka. W tym roku wzbogacił się jedynie o odmiany jadalne, pochodzące z polskich hodowli. W przeciwieństwie do lat poprzednich, zabrakło nowości z grupy odmian skrobiowych.
 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 4