Zmiany w dopłatach bezpośrednich

Więcej...

Konfekcjonowanie i sprzedaż

Więcej...

Konferencja

Więcej...

Kurs kombajnistów - trwa nabór

Więcej...

INTEGROWANA PRODUKCJA ROŚLINNA

Więcej...

PROW 2014-2020

Odzyskaj VAT

Kurs operatorów kombajnów zbożowych

Badania rolne w 2017 r.

Więcej...

Pride of Poland

 

Szkolenie nt. "Wysoce zjadliwa grypa ptaków"
Wpisany przez Administrator   
środa, 15 lutego 2017 08:40

7 lutego 2017 r. w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli odbyło się szkolenie dla doradców z Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego z całego województwa lubelskiego. W szkoleniu uczestniczyli również przedstawiciele Stowarzyszenia Hodowców Królików Rasowych i Ptaków Ozdobnych. Tematem przewodnim była „ Wysoce zjadliwa grypa ptaków (HPAI), podtypu H5N8.” Wykład na powyższy temat wygłosiła Pani. dr n. wet. Monika Michałowska - Pająk z Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Lublinie.

Celem spotkania było zapoznanie doradców z aktualną sytuacją w związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terytorium naszego kraju oraz zwrócenie uwagi na bioasekurację w gospodarstwach. Charakterystyczną cechą tzw. ptasiej grypy jest szybkie tempo szerzenia się choroby. Spowodowane jest to niekontrolowaną migracją dzikiego ptactwa, które jest podstawowym wektorem choroby. Następnie Pan Krzysztof Podkański – Kierownik Biura Rejestracji Zwierząt ARiMR w Lublinie omówił zmiany w przepisach identyfikacji i rejestracji zwierząt.

Liczne pytania doradców w trakcie wykładów świadczyły o dużym zainteresowaniu tymi tematami. Mamy nadzieję, że tego typu spotkanie dzięki pracy naszych doradców na terenie całego województwa przełoży się na rozpowszechnianie ważnych informacji wśród rolników.

Katarzyna Guzek