Manewry polowe

Więcej...

Konferencja Sadownicza

Więcej...

Kurs Kombajnistów

Więcej...

Konfekcjonowanie i sprzedaż

Więcej...

Kurs kombajnistów - trwa nabór

Więcej...

PROW 2014-2020

Odzyskaj VAT

Kurs operatorów kombajnów zbożowych

Badania rolne w 2017 r.

Więcej...

Pride of Poland

 

Targi Rolnicze AGRO-PARK 2017 w Lublinie
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 07 marca 2017 08:24

W dniach 4-5 marca 2017 r. w Lublinie odbyła się jubileuszowa X edycja Targów Rolniczych AGRO-PARK 2017. Targi Rolnicze to święto całej branży rolnej, skupiające w jednym miejscu rolników, przedstawicieli branży maszynowej i technologii wykorzystywanych w rolnictwie,  producentów oraz importerów maszyn, jak również ekspertów rolniczych. Impreza ta inauguruje w rolnictwie na Lubelszczyźnie sezon wiosenny.

O wysokiej randze tego wydarzenia świadczyła obecność przedstawicieli władz województwa lubelskiego oraz najważniejszych instytucji działających na rzecz polskiego rolnictwa. W tym roku podczas Targów Rolniczych AGRO - PARK 2017 Pan Sławomir Plis– Dyrektor LODR w Końskowoli reprezentował również Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Pana Krzysztofa Jurgiela. Podczas uroczystości otwarcia Targów Pan Sławomir Plis odczytał list wystosowany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi skierowany do organizatorów, wystawców oraz uczestników wydarzenia. W trakcie uroczystości otwarcia Targów przedstawiciele instytucji rolniczych wspominali również inną, popularną wśród rolników wystawę rolniczą w Sitnie, organizowaną przez LODR w Końskowoli.

Tegoroczna ekspozycja pokazała najświeższe trendy oraz nowinki technologiczne. Podczas Targów Rolniczych AGRO – PARK zaprezentowało się blisko 200 wystawców, w tym kilkunastu z nich po raz pierwszy. Zaprezentowano kilkaset nowoczesnych maszyn i urządzeń rolniczych. Największym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się tradycyjnie najnowsze modele ciągników rolniczych oraz maszyn uprawowych. Targi stanowiły doskonałą okazję do rozmów biznesowych i kontraktacji. Ekspozycję wystawienniczą urozmaiciły seminaria z zakresu technologii zbóż oraz produkcji bydła i trzody chlewnej

Zbliżający się termin naboru wniosków z PROW 2014-2020 spowodował, że rolnicy bardzo chętnie korzystali z profesjonalnych i fachowych porad doradców LODR w Końskowoli na stoisku promocyjno-wystawowym. Nasze stoisko przez cały okres trwania Targów cieszyło się ogromną popularnością wśród zwiedzających. Rolnicy najczęściej zadawali pytania, w jaki sposób otrzymać dofinansowanie z PROW 2014-2020 na restrukturyzację swoich gospodarstw oraz na założenie działalności pozarolniczej na wsi. Rolników interesowały również tegoroczne zmiany w dopłatach bezpośrednich oraz zasady obrotu ziemią rolną. Targi Rolnicze AGRO-PARK 2017 od kilku lat są znaczącym wydarzeniem na Lubelszczyźnie. Warto tu bywać.

Agata Kamińska