Manewry polowe

Więcej...

Konferencja Sadownicza

Więcej...

Kurs Kombajnistów

Więcej...

Konfekcjonowanie i sprzedaż

Więcej...

Kurs kombajnistów - trwa nabór

Więcej...

PROW 2014-2020

Odzyskaj VAT

Kurs operatorów kombajnów zbożowych

Badania rolne w 2017 r.

Więcej...

Pride of Poland

 

Szkolenie dla rolników powiatu opolskiego
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 marca 2017 14:23

W dniu 6 marca 2017 roku Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Opolu Lubelskim we współpracy z Biurem Powiatowym ARiMR w Opolu Lubelskim zorganizowały szkolenie dla rolników powiatu opolskiego. Odbyło się ono w Opolskim Centrum Kultury i zgromadziło blisko 200 uczestników.

Tematyka szkolenia wynikała z dużego zainteresowania rolników zapowiadanym naborem wniosków na pomoc ze środków unijnych w ramach PROW 2014-2020. Dotyczyło ono następujących typów operacji: „Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej”, „Premie dla młodych rolników”, Restrukturyzacja małych gospodarstw”.

Szkolenie otworzył dyrektor LODR Sławomir Plis. Zachęcając zebranych do aplikowania o środki unijne, stwierdził „To jest budujące, jak patrzy się na Państwa, zebranych na tym szkoleniu, szukających wsparcia dla swoich działań. To daje nadzieję na rozwój naszego rolnictwa, na rozwój wsi…”.

Jako drugi głos zabrał dyrektor Oddziału Regionalnego ARiMR Krzysztof Gałaszkiewicz. Przedstawił prowadzących szkolenie pracowników. Byli to: znany na naszym terenie Krzysztof Szczepanik - zastępca kierownika Biura Wsparcia Inwestycyjnego oraz Przemysław Podolski - główny specjalista Biura Wsparcia Inwestycyjnego. Największym zainteresowaniem cieszyły się typy operacji oferujące premie.

Szkolenie odbyło się w dobrej atmosferze, a uzyskane wiadomości były satysfakcjonujące dla uczestników, co potwierdziły wyniki ankiet. Spotkanie przy kawie i ciastku w czasie przerwy stworzyło okazję do wymiany doświadczeń. Odpoczynku nie mieli natomiast oblegani przez zainteresowanych rolników prowadzący.

To było pierwsze w tym roku wspólne szkolenie organizowane przez instytucje wspomniane na wstępie. Jego jakość organizacyjna dobrze rokuje na dalszą współpracę i jej efekty w postaci pozyskanych funduszy!

Henryk Piłat