Kiermasz Roślin Ozdobnych w Końskowoli
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 09 maja 2017 07:10

Tradycją stało się organizowanie Kiermaszu Roślin Ozdobnych przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. W tym roku, na placu wystawowym Ośrodka, w dniu 07.05.2017 r odbył się on już po raz  piąty. W imprezie wzięło udział ponad 80 wystawców. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem kupujących, producenci i wystawcy zadbali, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Według uczestników, kiermasz obfitował w wiele roślin o ciekawym i niepowtarzalnym wyglądzie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nowe odmiany roślin cebulowych, rabatowych, róż i bylin. Wzrok przyciągały swym wyglądem i barwą rośliny balkonowe i tarasowe jak: pelargonie, petunie, niecierpki, begonie, lobelie, werbeny i inne.

Na uwagę zasługiwały również drzewa i krzewy ozdobne wśród których królowały magnolie, hortensje, tuje, różaneczniki, świerki.

Rolnicy mieli możliwość skorzystania z pomocy doradców LODR w Końskowoli przy wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie, jak i uzyskać informacje w zakresie obecnie dostępnych funduszy unijnych.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wiosenny kiermasz przyciągnie jeszcze większą liczbę odwiedzających.

Serdecznie zapraszamy na kolejne imprezy plenerowe organizowane przez nasz Ośrodek.

Małgorzata Suszek