Kiermasz kwiatów i krzewów w Sitnie
Wpisany przez Administrator   
środa, 10 maja 2017 13:04

W dniu 30 kwietnia 2017 r. w PZDR w Zamościu z/s w Sitnie odbył się szósty już Kiermasz kwiatów i krzewów. Osoby odwiedzające Kiermasz były z okolic Sitna, Zamościa, ale także Tomaszowa Lubelskiego, Hrubieszowa i Chełma. W kiermaszu wzięło udział ponad 40 wystawców, głównie z woj. lubelskiego i z woj. dolnośląskiego. Tegoroczna ekspozycja pokazała duży wybór kwiatów balkonowych i rabatowych, bylin, krzewów ozdobnych, środków do produkcji, nawozów. Największym zainteresowaniem kupujących cieszyła się bogata ekspozycja ziół oraz duża oferta nawozów do trawników, krzewów, drzewek owocowych i kwiatów kwitnących.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się nowe odmiany roślin cebulowych, rabatowych, róż i bylin. Uczestnicy bardzo chętnie korzystali z profesjonalnych i fachowych porad z pielęgnacji i nawożenia ogrodów, jak również porad z zakresu projektowania ogrodów. Na terenach wystawowych była możliwość skorzystania z pomocy doradców z ośrodka doradztwa rolniczego przy wypełnianiu wniosków o dopłaty unijne.

Impreza co roku cieszy się ogromną popularnością. Jest ona wyjątkową okazją, by w jednym miejscu znaleźć tak wielki wybór kwiatów i sadzonek roślin.