Konkurs Plastyczny dla dzieci "Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa"
Wpisany przez Administrator   
piątek, 02 czerwca 2017 13:21

2 czerwca 2017 r. w siedzibie KRUS w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz wyróżnień laureatom VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to  nie zabawa”. Organizatorem konkursu była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a współorganizatorem Państwowa Inspekcja Pracy.

Celem przedsięwzięcia jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa wiejskiego, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem środków chemicznych stosowanych podczas pracy rolniczej.

Konkurs był dedykowany dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych – I grupę stanowiły dzieci z klas 0-III szkoły podstawowej, drugą z klas IV-VI szkoły podstawowej.

„Tegoroczna edycja pod nazwą „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa” podejmuje niezmiernie ważne zagadnienia, także dla najmłodszych mieszkańców wsi.  Wszyscy wiemy jak niebezpieczne mogą być środki chemiczne niewłaściwie wykorzystywane w gospodarstwach rolnych, jak ważna jest edukacja w tym zakresie” powiedział Dyrektor LODR w Końskowoli Sławomir Plis gratulując zwycięzcom.

Nagrody dla laureatów konkursu ufundował między innymi LODR w Końskowoli.