Wyróżnieni i najbardziej przedsiębiorczy z województwa lubelskiego
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 29 czerwca 2017 08:00

Podczas Dnia Otwartych Drzwi w Końskowoli 25 czerwca 2017 roku odwiedzający mieli możliwość uzyskania porad u specjalistów na polu w Pożogu, sadzie, pasiece i ogrodzie dydaktycznym. Odbyły się pokazy zwierząt hodowlanych, kiermasze, oraz wystawa maszyn i urządzeń rolniczych.  Ważnym i ciekawym punktem DOD była prezentacja osiągnięć firm i rolników Lubelszczyzny.

Zaprezentowano sylwetki laureatów Konkursu Rolnik Lubelszczyzny 2016, wyróżnionych i najbardziej przedsiębiorczych gospodarzy prowadzących swoją działalność na terenie naszego województwa. Wyróżnienie zostało przyznane w trzech kategoriach:

W kategorii roślinnej zwyciężył Tomasz Bogucki z Rogalina, drugie miejsce zajął Ryszard Golewski z Józefowa, trzecie - Grzegorz Krymski z Koroszczyna.

W kategorii zwierzęcej triumfował Piotr Owczarski z miejscowości Dębowierzchy, drugie miejsce zajęli Beata i Piotr Kondraccy z Górnego, trzecie miejsce zajął Jacek Łaski z Łuniewa.

Pierwsze miejsce w kategorii ogrodniczej zdobyli Jolanta i Rafał Smykowie z Wincentowa,  drugie Mateusz Pietroń z Terpentyny, trzecie Krzysztof Ambryszewski z Zarzecza.

Przyznano również nagrody dla dostawców Spółdzielni Mleczarskiej Ryki, którzy osiągnęli najwyższe wydajności mleczne w roku 2016:

Brauła Dariusz              powiat łukowski         11 902 kg

Grzelak Tomasz            powiat rycki                10 847 kg

Stasiuk Jarosław          powiat bialski            10 636 kg

Paruch Stanisław          powiat lubelski           9 932 kg

Stefańczuk Grzegorz     powiat radzyński        9 536 kg

Tatarczak Paweł            powiat lubartowski     9 309 kg

Rułka Andrzej                powiat puławski         9 107 kg

Ciołek Wiesława           powiat kraśnicki         8 516 kg

Mazurek Henryk             powiat janowski         7 362 kg

Bujak Tomasz                powiat łęczyński         6 404 kg

Rolnictwo jest ważnym działem gospodarki na terenie województwa lubelskiego. Korzystne warunki klimatyczne i glebowe oraz odpowiednie ukształtowanie powierzchni są czynnikami, które zachęcają do inwestowania w regionie.