Wystawa królików rasowych Końskowola 2017
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 29 czerwca 2017 08:04

W ramach Dni Otwartych Drzwi w Końskowoli 25 czerwca br. odbyła się Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Zostały zaprezentowane króliki rasowe w poszczególnych rasach, począwszy od dużych, średnich, małych, po krótkowłose, długowłose oraz rasy ze szczególną strukturą okrywy. Po raz trzeci w dniu 24 czerwca 2017r. odbyła się ocena królików na terenach wystawowych w Końskowoli we współpracy LODR i Stowarzyszenia Hodowców Królików Rasowych i Ptaków Ozdobnych.

W tym roku 12 hodowców wystawiło króliki w różnych rasach, w tym w konkursie wzięło udział 66 królików a w pokazie 36. Komisja sędziowska składająca się z sędziów – rzeczoznawców ds. fenotypu królików dokonała oceny wystawionych zwierząt w oparciu o obowiązujący wzorzec i wyłoniła zwycięzców. Wyniki prac sędziów zostały zapisane na kartach oceny królika i w arkuszu ocen, potwierdzone pieczątkami i podpisami sędziów.

W tym roku sędziowie wybrali spośród prezentowanych zwierząt ,,Najlepszego samca” i ,,Najlepszą samicę’’ wystawy. W rasach i odmianach barwnych przyznane zostały tytuły ,,Wyróżniony w rasie”.

Nagrodzono:

1.Najlepszy samiec wystawy - Konopka Jarosław

2.Najlepsza samica wystawy – Soleniec Adrian

Wszyscy hodowcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy otrzymali puchary oraz medale za przyznane wyróżnienia.

Katarzyna Guzek