Dożynki powiatu włodawskiego
Wpisany przez Administrator   
środa, 27 września 2017 09:12

Dożynki powiatu włodawskiego w Wyrykach odbyły się dnia 03.09.2017 r. Pomimo deszczu, który na początku mocno utrudniał przygotowywanie stoisk wystawowych, udało się po południu i wieczorem zebrać tłumy pod sceną w centrum Wyryk. Gwiazdą był zespół Baflo. Dożynki rozpoczęły się tradycyjnie mszą polową w kaplicy p.w. Świętego Jana Chrzciciela z udziałem prezentującego wysoki poziom chóru - Fletnia Pana z parafii NSJ we Włodawie.

Po przemarszu korowodu dożynkowego na plac przy Urzędzie Gminy Wyryki, nastąpiło uroczyste otwarcie Dożynek Powiatowych, ze szczególną ceremonią przekazywania i dzielenia chlebem dożynkowych.

Przyznano nagrody dla najlepszych rolników z powiatu, wśród nich był również odznaczony medalem Zasłużony dla Rolnictwa nasz rolnik Józef Pawluczuk zam. Lipówka, gm. Wyryki.

Dożynkom towarzyszyły wystawy, kiermasze sztuki ludowej, konkursy. W komisjach konkursowych udział brali pracownicy PZDR Włodawa.

Nasz trud włożony w pracę dla rolnictwa został podkreślony na początku przemówienia Wójta Gminy Wyryki - Andrzeja Ćwirty. Stanowisko wystawowe wysoko oceniono i nagrodzono w postaci listu:

„Wójt Gminy Wyryki składa serdeczne podziękowanie dla – Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego we Włodawie za współpracę, zaangażowanie i pomoc w organizacji Dożynek Powiatu Włodawskiego w Wyrykach 3 września 2017. Przygotowane przez Państwa stoisko stanowiło cenną atrakcję podczas tegorocznego Święta Plonów”.

Norbert Hoefler