Informacja o naborze na 2-dniowe seminarium „Innowacyjne technologie w uprawie roślin sadowniczych”

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, organizuje w dn. 18-19.10.2017r. 2-dniowe seminarium połączone z wyjazdem studyjnym w ramach realizacji operacji „Innowacyjne technologie w uprawie roślin sadowniczych”. Miejsce szkolenia i zakwaterowania: Hotel Regionalny Pełczyn 186a, 21-044 Trawniki

Przedsięwzięcie wpisuje się w zadanie Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2016-2017 w zakresie Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR). Celem realizacji operacji jest zapoznanie uczestników seminarium z funkcjonowaniem sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich, zagadnieniem innowacji w rolnictwie, możliwościami praktycznego zastosowania przedstawianych rozwiązań, nawiązanie kontaktów i współpracy pomiędzy potencjalnymi uczestnikami przyszłych grup operacyjnych oraz przedstawienie dobrych praktyk w zakresie wdrażania innowacji w gospodarstwach zajmujących się produkcją sadowniczą.

Na program seminarium składa się część wykładowa (pierwszy dzień) oraz wizyta studyjna (drugi dzień). Podczas seminarium zostaną przedstawione m. in. innowacyjne technologie dostępne w polskim ogrodnictwie w zakresie integrowanej ochrony roślin sadowniczych i  techniki stosowania środków ochrony roślin w integrowanej produkcji roślin sadowniczych, odmianoznawstwa, innowacyjne technologie w przechowalnictwie, sortowaniu, chłodzeniu i pakowaniu owoców,  innowacyjne rozwiązania w maszynach sadowniczych.

Do udziału w seminarium zapraszamy rolników, grupy rolników, organizacje rolników, doradców rolniczych, przedstawicieli nauki, instytucji naukowo-badawczych, przedsiębiorców sektora rolnego. Ilość miejsc ograniczona.

Wyjazd jest bezpłatny (zakwaterowanie, wyżywienie, materiały szkoleniowe, przejazd podczas wizyty studyjnej drugiego dnia seminarium, ubezpieczenie).

Uczestnicy ponoszą jedynie koszt dojazdu do Pełczyna w dniu 18.10.2017 r. i powrotu z Pełczyna w dniu 19.10.2017 .

Kartę zgłoszenia udziału w wyjeździe szkoleniowo-studyjnym należy dostarczyć do Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli ul. Pożowska 8 24-130 Końskowola lub przesłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub fax. 81 881 66 63 do dnia 13.10.2017 r.

Kontakt w sprawie naboru uczestników:

Małgorzata Seroka tel. 603 555 418, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Małgorzata Tarkowska tel. 697 308 333, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Tel. 81 889 06 15

 

Do pobrania:

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Projekt opracowany przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
- Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi