Lista operacji ocenionych przez CDR w ramach Konkursu dla partnerów KSOW nr 1/2017
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 25 maja 2017 10:39
Publikujemy listę ocenionych operacji partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w ramach naboru do dwuletniego Planu Operacyjnego KSOW na lata 2016-2017 (w zakresie dotyczącym SIR -  tj. zgłoszonych do działania 5) dla Konkursu nr 1/2017 ogłoszonego w dniu 26 stycznia 2017 r.  lista ocenionych operacji
 
Spotkanie pn. „Nauka Doradztwu Rolniczemu” w PIWET

W dniach 05-06.04.2017 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Nauka Doradztwu Rolniczemu” w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym – Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach. Cykl ten był zorganizowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwojem Wsi. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dyrekcja i pracownicy PIWet-BIP, dyrekcja i pracownicy Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, doradcy z ośrodków doradztwa rolniczego specjalizujący się w zagadnieniach związanych z produkcją zwierzęcą oraz przedstawiciele Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

Więcej…
 
Spotkanie w Instytucie Nowych Syntez Chemicznych w Puławach

W dniu 15 marca 2017 roku w Instytucie Nowych Syntez Chemicznych w Puławach odbyło się spotkanie,  w którym uczestniczyli przedstawiciele Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli – p. Dariusz Krzywiec  Kierownik Działu Technologii Produkcji Rolnej i Doświadczalnictwa oraz p. Małgorzata Seroka Koordynator Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich. Instytut reprezentował Dyrektor Naukowy prof. dr hab. inż. Janusz Igras.

Więcej…
 
Spotkanie pracowników jednostek doradztwa rolniczego wykonujących zadania na rzecz SIR

W dniach 21-22 marca 2017 r. w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla pracowników Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego wykonujących zadania na rzecz SIR. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy LODR w Końskowoli – koordynatorzy SIR: Małgorzata Seroka i Małgorzata Łagowska, brokerzy innowacji: Marek Siuciak i Karol Ćwikła.

Więcej…
 
„Grupa producencka potencjałem na grupę operacyjną”
Wpisany przez Administrator   

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli w ramach realizacji Planu Operacyjnego KSOW na lata 2016-2017 w zakresie SIR organizuje 3 konferencje „Grupa producencka potencjałem na grupę operacyjną”.

Celem realizacji operacji jest promowanie profesjonalnej współpracy i realizacji przez rolników wspólnych inwestycji poprzez tworzenie się grup operacyjnych na bazie funkcjonujących grup producenckich, tworzenie wspólnych struktur handlowych czy powiązań organizacyjnych lub innych form współpracy, promocja wspólnego wdrażania innowacyjnych rozwiązań poprzez tworzenie się grup operacyjnych realizujących projekty w ramach działania „Współpraca” bądź partnerstw na rzecz innowacji. Realizacja operacji ułatwi nawiązanie kontaktów, pokaże zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w praktyce, wskaże możliwe kierunki rozwoju gospodarstw, będzie okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7